वर्षाले हुम्लाका सातवटै स्थानीय तहमा क्षति

एक सातादेखि परेको अविरल वर्षाले हुम्लाका सबै सात स्थानीय वर्षाले हुम्लाका सातवटै स्थानीय तहमा क्षति
एक सातादेखि परेको अविरल वर्षाले हुम्लाका सबै सात स्थानीय तहमा क्षति पुगेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय हुम्लाका अनुसार चंखेली गाउँपालिका–१ जाँचे खोलामा आएको बाढीले चारवटा घर पुरेको छ भने चंखेली गाउँपालिकाकै वडा नम्बर २ दार्मास्थित दुईतले देवल पहिरोले भत्काएको छ ।

सर्केगाड गाउँपालिका–४ मुण्डीगाउँमा पहिरोले खेतबारी भत्काएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय हुम्लाका डिएसपी सूर्यप्रकाश सुवेदीले बताए । यस्तै अदानचुली गाउँपालिका–६ लौठीका रामलाल टमटाको दुईतले घर पनि भत्काएको डिएसपी सुवेदीले बताए । सर्केगाड गाउँपालिका–३ उनापानीको तातोपानी कुण्ड र शौचालय बगाएको स्थानीय छक्क फडेराले जनाकारी दिए ।

यस्तैगरी खार्पुनाथ गाउँपालिका–२ स्थित लक्ष्यखोलाको पुल पनि बाढीले बगाएको खार्पुनाथ गाउँपालिकाका अध्यक्ष कर्णबहादुर रावलले बताए । गाउँपालिकाले निर्माण गरेको काठेपुल बगेको हो । खार्पुनाथ–४ स्थित नल्ला खोलामा रहेको घट्टसमेत बगाएको अध्यक्ष रावलको भनाइ छ । उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका लिमीका तीन गाउँमा बाढीपहिरोले बाटो अवरुद्ध भएको छ । वर्षाका कारण लिमीका तिल, जाङ, हल्जी गाउँ आवतजावत गर्न बाटो अवरुद्ध भएको हो । न्यालुदेखि टुम्लिङसम्म आवतजावत गर्ने बाटो बाढीपहिरोले अवरुद्ध बनाएपछि समस्या भएको नाम्खा गाउँपालिका–६ हल्जीका स्थानीय कन्जोक फुरुबु तामाङको भनाइ छ ।तहमा क्षति पुगेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय हुम्लाका अनुसार चंखेली गाउँपालिका–१ जाँचे खोलामा आएको बाढीले चारवटा घर पुरेको छ भने चंखेली गाउँपालिकाकै वडा नम्बर २ दार्मास्थित दुईतले देवल पहिरोले भत्काएको छ ।

सर्केगाड गाउँपालिका–४ मुण्डीगाउँमा पहिरोले खेतबारी भत्काएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय हुम्लाका डिएसपी सूर्यप्रकाश सुवेदीले बताए । यस्तै अदानचुली गाउँपालिका–६ लौठीका रामलाल टमटाको दुईतले घर पनि भत्काएको डिएसपी सुवेदीले बताए । सर्केगाड गाउँपालिका–३ उनापानीको तातोपानी कुण्ड र शौचालय बगाएको स्थानीय छक्क फडेराले जनाकारी दिए ।

यस्तैगरी खार्पुनाथ गाउँपालिका–२ स्थित लक्ष्यखोलाको पुल पनि बाढीले बगाएको खार्पुनाथ गाउँपालिकाका अध्यक्ष कर्णबहादुर रावलले बताए । गाउँपालिकाले निर्माण गरेको काठेपुल बगेको हो । खार्पुनाथ–४ स्थित नल्ला खोलामा रहेको घट्टसमेत बगाएको अध्यक्ष रावलको भनाइ छ । उत्तरी नाम्खा गाउँपालिका लिमीका तीन गाउँमा बाढीपहिरोले बाटो अवरुद्ध भएको छ । वर्षाका कारण लिमीका तिल, जाङ, हल्जी गाउँ आवतजावत गर्न बाटो अवरुद्ध भएको हो । न्यालुदेखि टुम्लिङसम्म आवतजावत गर्ने बाटो बाढीपहिरोले अवरुद्ध बनाएपछि समस्या भएको नाम्खा गाउँपालिका–६ हल्जीका स्थानीय कन्जोक फुरुबु तामाङको भनाइ छ ।